Декор у вінтажному стилі: добре забуте старе

01/11/2015

Зовсім недавно в моду повернувся вінтажний стиль. Такий напрям в дизайні означає вміле поєднання старовинних і сучасних речей. 

Зазвичай ті речі, які створені до 60-х років, відносять до ретро-стилю, ті, які молодше 15 років, – до сучасного. А ті предмети, які зроблені між цими датами, відносяться до вінтажних. Але про вінтажність тієї чи іншої речі судять не тільки за її віком: річ повинна бути оригінальною, самобутньою і в цілому виглядати як витвір мистецтва.

Як засіб створення стилю вінтаж в приміщенні можна розглядати предмети меблів. Щоб не перевантажувати приміщення, досить одного старовинного столика або трюмо. На подібних маленьких столиках складно розмістити щось значне, тому найчастіше вони не несуть функціонального навантаження, а стають саме елементом декору. На столику-консолі можна розташувати композиції з прикрас, стару настільну лампу або дзеркало в вінтажному стилі. Так всі ці предмети не будуть виглядати самотньо, а композиція буде виглядати закінченою. В якості предмета меблів може використовуватися старовинна скриня, якщо вона гармонійно вписується в інтер’єр. Її можна декорувати своїми руками, використовуючи старі фотографії, картинки, створюючи штучні потертості або тріщини.

Аксесуари та прикраси також можуть використовуватись як самостійний вінтажний декор. Оформлення туалетного столика подібними речами наповнить кімнату дівочими і душевними мотивами. Якщо у вас є старовинні намиста, шпильки, брошки, сумочки і гаманці, кільця, персні, використовуйте їх як декор у вінтажному стилі.

Як варіант для створення настрою в стилі вінтаж в приміщенні можна використовувати вінтажні дзеркала.

Якщо дзеркало дійсно старе, а краще з подряпинами або потертостями, то можна використовувати його в інтер’єрі без додаткового декорування.

Широко використовуються дзеркала в штучно зістарених рамах. Можна створити такий вінтажний декор своїми руками, наприклад, застосовуючи техніку декупажу.

Старовинний посуд теж розглядається як вінтажний декор. Миски, глиняні горщики, флакончики з-під парфумів або пляшки, схожі на аптекарські, чайнички для заварки і навіть самовар будуть відмінно виглядати на кухні в стилі вінтаж. Знайти подібні предмети можна на блошиних ринках або в магазинах антикваріату. Після їх реставрації, якщо вона знадобиться, можна додатково декорувати їх, приховуючи незначні дефекти.

Текстиль в подібних інтер’єрах повинен бути по можливості з натуральних матеріалів: бавовна, льон, шовк і т. д. Аксесуари з тканини широко використовуються в приміщеннях в стилі вінтаж: це можуть бути подушки з вишивкою, покривала, скатертини,серветки і оббивка меблів. Можна використовувати штори, виконані за старовинними лекалами, або самостійно створити оригінальні драпірування з допомогою старих портьєр.

В вінтажних інтер’єрах особливу роль відіграють живі квіти та квіткові композиції. Можна прикрашати приміщення сухоцвітом або сезонними букетами польових або садових квітів. Щоб композиція заграла, можна застосовувати плетені кошики.

Будь-яка річ з минулого, що має для Вас цінність або несе в собі яскраві спогади, гідна того, щоб перебувати на загальному огляді!

Затишку Вашому дому!

Інформація взята з сайту: http://remontu.com.ua/